Czym są herbicydy i po co je stosować?
Herbicydy są rodzajem pestycydów wykorzystywanych w procesie zwalczania chwastów w uprawach. Ich stosowanie wspomaga proces mechanicznego odchwaszczania terenu, a nawet niemal całkowicie hamuje rozrost chwastów. Herbicydy różnią się między sobą zakresem działania, sposobem użycia oraz czasem użycia. Mogą mieć działanie selektywne – jak Effect 24 H 680 EC, który przeznaczony jest głównie do upraw drzew owocowych lub nieselektywne, jak w przypadku produktu Roundup Hobby Szybko Działający 6H AL, którego silne, miejscowe działanie chwastobójcze umożliwia pozbycie się wszystkich inwazyjnych gatunków.
Jak środek chwastobójczy, to tylko wybrany z głową
Na rynku dostępna jest szeroka gama herbicydów, odpowiadających na wszystkie potrzeby klienta. Do każdego rodzaju upraw warto dostosować odpowiedni preparat na chwasty, który będzie najlepszym sposobem w walce z problemem.
Jednym z najbardziej uniwersalnych środków jest Roundup Flex 480, który z powodzeniem zwalcza chwasty jednoliścienne i dwuliścienne oraz może być stosowany zarówno przed siewem, jak i po nim. Roundup Flex cechuje się niezwykłą uniwersalnością, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w przypadku odchwaszczania trawnika i upraw owocowych.
Interesuje Cię oprysk? Trawnik może być idealny – wystarczy dobrze wybrać
Szukając odpowiedniego środka do oprysku, należy zwrócić uwagę czy preparat jest bezpieczny dla trawy. Zastosowanie nieselektywnie działającego, silnego środka chwastobójczego może spowodować szkody. W takich sytuacjach idealnie sprawdza się produkt Mniszek Ultra marki Substral, który jest przeznaczony do oprysku trawników i zwalcza najczęściej spotykane chwasty.
W wyborze preparatu na chwasty ważny jest także sposób aplikacji. Na rynku znajdziesz środki w postaci koncentratów do oprysku nalistnego lub stosowania doglebowego. Decydując się na środek w formie oprysku zwróć uwagę na panujące warunki atmosferyczne. Zastosowanie silnego środka chwastobójczego na wietrze może spowodować przeniesienie preparatu na inne rośliny w ogrodzie, natomiast bezpośrednie następstwo deszczu, stwarza zagrożenie zmycia herbicydu z rośliny.