Czym są insektycydy?
Insektycydy to należące do grupy pestycydów substancje, pozwalające zwalczać szkodniki żyjące w uprawach rolnych lub różnego rodzaju pomieszczeniach. Środki owadobójcze różnią się między sobą sposobem działania, który może polegać na zabijaniu lub ograniczeniu płodności, co w efekcie pozwala zmniejszyć ich ilość. Insektycydy są silnymi substancjami, które rzadko zwalczają wyłącznie jeden gatunek szkodników. Najczęściej ich działanie wpływa na wiele gatunków, w tym na pożyteczne owady, a nawet na ludzi – dokładnie czytaj etykiety produktów, aby mieć pewność, że zadziała negatywnie jedynie np. na komary, natomiast nie zaszkodzi pszczołom.
Czym dokładnie się różnią środki na owady?
W zależności od sposobu wnikania do organizmu owada, środki dzielimy na kontaktowe (wnikające przez naskórek), gazowe (dostające się przez drogi oddechowe), żołądkowe (wraz z pokarmem wnikają do żołądka szkodnika) oraz łączne (wykorzystujące wiele sposobów). Ich działanie może być powierzchniowe, wgłębne lub systemiczne.
Środek owadobójczy w aerozolu – poznaj produkty BROS spray
Jednymi z najpopularniejszych insektycydów są środki na komary i mole w postaci aerozolu. BROS spray na komary i kleszcze to łatwy w użyciu i bezpieczny środek zapewniający ochronę przed krwiopijcami. BROS spray na mole ma natomiast delikatny zapach lawendy i skutecznie niszczy zarówno larwy moli, jak i dorosłe osobniki. Działają one podwójnie – jednocześnie odstraszają i zabijają szkodniki.
Preparaty do zastosowania profesjonalnego
Do ochrony upraw, roślin sadowniczych i ogrodowych, warto sięgnąć po preparaty działające niszczycielsko m.in. na stonkę ziemniaczaną, mszycę, mączlika czy miodówki. Profesjonalni ogrodnicy zazwyczaj sięgają po Mospilan 20 SP, który dzięki połączeniu działania kontaktowego z żołądkowym, skutecznie zabija. Mniej doświadczeni użytkownicy mogą zastosować podobnie działający insektycyd Karate Zeon 050 CS od Agrecolu lub Polysect marki Substral, który dzięki działaniu systemicznemu jest odporny na deszcz.
A może szukasz czegoś na mrówki?
Próbując znaleźć najlepszy preparat na mrówki, dobrze jest wybrać środek owadobójczy, którego stosowanie jest możliwe zarówno w pomieszczeniach domowych, jak i na tarasie lub balkonie. W tym celu doskonale sprawdzi się BROS Proszek na mrówki, który skutecznie zlikwiduje ich gniazda.