You are currently viewing Legalne źródła sprzedaży – gwarancją oryginalności środków ochrony roslin

Legalne źródła sprzedaży – gwarancją oryginalności środków ochrony roslin

Legalne źródła - czyli o partnerstwie sprzedawców i kupujących środki ochrony roslin

Oferta środków ochrony roślin w dzisiejszych czasach jest bardzo szeroka i bogata. Na rynku pojawiają się nowe substancje, oddziałowujące chwastobójczo, grzybobójczo, insektobójczo, istnieje szeroka gama adjuwantów stanowiących dodatek do cieczy użytkowej oprysku, zaprawy nasienne, nawozy dolistne, skonstruowane by walczyć z konkretnym problemem np. przeciw perzowi, przeciw miotle zbożowej, na owies głuchy, do skracania źdźbła, na ślimaki, do zwalczania przędziorków, stonki, komarów, pędraków, rdzy, zgnilizny, kędzierzawości, fytoftorozy, antraknozy… właściwie na każdy chwast znajdzie się odpowiedni środek, ba na każdy chwast w danej uprawie ponieważ środki ochrony roślin działają selektywnie – niszczą chwasty oszczędzając uprawę.

Ważne jest to jak wybrać właściwy środek dla własnych potrzeb, o pojemności wystarczającej na areał uprawy ale równie ważne jest to by taki środek zadziałał tak jak tego oczekujemy. Aby się tak stało muszą nastąpić dwie rzeczy:

·         Środek musi być zastosowany zgodnie z instrukcją (właściwe warunki podczas oprysku, prawidłowo przygotowana ciecz uzytkowa itd…)

·         Wewnątrz buteleczki ze środkiem musi znajdować się oryginalny produkt

To właśnie o źródłach pochodzenia środków ochrony roślin mówi się mało a często są one podstawą udanych plonów. Dlaczego? Bo oryginalna substancja podlega badaniom potwierdzającym jej skuteczność i racjonalność dopuszczenia do obrotu.

Jak upewnić się że nabywam oryginalny środek?

Poniżej prezentujemy 5 kluczowych punktów łatwych do weryfikacji a przynoszącym wielkie korzyści, a przede wszystkim przynoszącymi gwarancję, że nie zostaną Państwo oszukani i nie stracą pieniędzy, często nie małych ponieważ produkty w branży rolniczej osiągają wysoką cenę. Pierwsze z dwóch punktów odnoszą się do Sprzedawcy, którego Państwo wybiorą, trzy kolejne do samego produktu.

1.       Sprzedawca posiada zezwolenie na sprzedaż środków ochrony roślin wydane przez WIORIN – kiedy przedsiębiorca posiada takie zezwolenie jest on wpisany na listę podmiotów handlujących środkami ochrony roślin i podlega nadzorowi podczas którego

a.       Badane jest pochodzenie środków ochrony roślin w jego magazynie

b.      Kontrolowane są terminy przydatności środków

c.       Kontroli podlega czy środki, które taki sprzedawca oferuje znajdują się w legalnym obrocie tzn czy substancja aktywna nie została zakazana np. ze względu na niebezpieczeństwa jakie stwarza.

Mają Państwo więc pewność że wszelkie działania Sprzedawcy / Sklepu są nadzorowane w trosce o interes Państwa i biosystemu. Ponadto wpis taki oznacza, że w załodze sprzedającego znajduje się osoba posiadająca przeszkolenie, więc poza możliwością zakupu otrzymają Państwo również fachowe doradztwo.

2.       Legalny, rzetelny sprzedawca –

Przede wszystkim oznacza to prowadzenie wyspecjalizowanej działalności gospodarczej umożliwiającej potwierdzanie sprzedaży dokumentem jakim jest paragon bądź faktura. Każda sprzedaż powinna być takim dokumentem poparta, umożliwi to przede wszystkim dochodzenie takich praw jak reklamacja czy gwarancje, a przede wszystkim prawo do zwrotu. Polityka zwrotów powinna być ponadto jasno określona w regulaminie sklepu a otwarte na potrzeby klienta firmy umieszczają wyciąg z regulaminu sklepu informujący o procedurze zwrotów w osobnym, widocznym i dostępnym dla klienta miejscu ułatwiając proceder i wychodząc naprzeciw potrzebom klienta. Legalną działalność pod firmą można sprawdzić w KRS lub CEiDG.

3.       Środek posiada zezwolenie potwierdzające jego zarejestrowanie na terenie Polski –

Świadczy to o tym że preparat, który Państwo nabywają przede wszystkim nie zaszkodzi ani użytkownikowi ani uprawie. Po drugie substancja główna zadziała w oczekiwany sposób ponieważ jej zarejestrowanie jest następstwem wielu testów, obserwacji i badań a więc działa powtarzalnie co często ma również odzwierciedlenie w opiniach o danym produkcie. Fakt zarejestrowania można zweryfikować.

4.       Na opakowaniu produktu znajduje się etykieta w języku polskim –

Oprócz niezwykle ważnych i praktycznych wskazówek odnośnie stosowania, przygotowania cieczy użytkowej, środków ostrożności, następstwa roślin pozwalających na skuteczne i bezpieczne opryskiwanie upraw posiada ona informacje o partii produkcji oraz o dacie produkcji. Data przydatności środków wynosi przeważnie 2 lata więc otrzymując środek z krótkim terminem przydatności możecie Państwo nie mieć szansy go wykorzystać a taka informacja o krótkim terminie przydatności powinna być dostępna podczas zakupu. Jeśli jest inaczej nie wahajcie się Państwo wystąpić do Sprzedawcy z roszczeniem o zwrot pieniędzy i towaru bądź wymianę środka.

5.       Opakowania produktów posiadające zabezpieczenia przed fałszerstwami –

Pierwsze 4 punkty powinny być wystarczające ponieważ niemal w 100% zapewniają nam oryginalne pochodzenie produktu jednak diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach, które podczas łańcucha dostaw zdarzają się na wielu etapach. Producenci środków ochrony roślin (de facto również wpisani na LISTĘ podmiotów prowadzoną przez WIORIN) na swoich stronach internetowych prezentują jak powinny wyglądać ich oryginalne produkty. Ponadto opakowania zawierają często dodatkowe zabezpieczenia np. w postaci hologramów, przetłoczeń i innych unikatowych szczegółów pozwalających zidentyfikować czy posiadamy produkt oryginalny, który zawiera tę substancję, którą chcieliśmy nabyć czy też fałszywkę nie gwarantującą działania zapakowaną w łudząco podobne opakowanie co oryginał.

Artykuł ten jest pisany w trosce o Państwa interes i środki pieniężne jakie przeznaczacie na ochronę swoich plonów ale również w interesie dobrego imienia www.aminoplon.pl który w swojej ofercie posiada tylko oryginalne środki ochrony roślin i prowadzi przejrzystą działalność a w trakcie działalności natknął się na niepochlebne oceny różnych produktów, zakupionych przez klientów w różnych źródłach, których to ocen przyczyną były najpewniej nieoryginalne środki i ich nieskuteczność. Niezależnie czy zdecydują się Państwo na zakupy u nas czy u innych Sprzedawców apelujemy o przemyślane zakupy z legalnych źródeł, co również zapewnia nam Sprzedawcom uczciwą konkurencję na rynku środków ochrony roślin.

Dodaj komentarz