You are currently viewing Sucha dezynfekcja obory

Sucha dezynfekcja obory

Odpowiedzialny hodowca ma świadomość, że zapewnienie odpowiednich warunków higienicznych to podstawa. Herkules był w stanie wysprzątać stajnię Augiasza sam, lecz my herosami nie jesteśmy. Na szczęście technologia poszła do przodu i dzięki środkom wspomagającym możemy być jak herosi, a może nawet i lepsi.

Mam tę moc… czyli dezynfekcja na sucho

Obecnie wielką popularnością cieszy się dezynfekowanie na sucho. Zabieg ten jest bardzo prosty: należy rozsypać preparat sterylizujący w ilości 50-150 g/m2 i powtarzać czynność co 5-7 dni. Idealnie do tego nada się Aminoplon Nutrition Freshamino. Środek ten osusza podłoże, skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy, jest idealny do osuszania prosiąt ze względu na łagodzenie otarć i uszkodzeń naskórka. Ponadto, zawarte w nim olejki eteryczne działają uspokajająco i antystresowo, co znacznie podnosi komfort życia zwierząt. Do ogromnych zalet Aminoplon Nutrition Freshamino należy również to, że zmniejsza zużycie ściółki, ogranicza aktywność szkodliwych mikroorganizmów oraz, co najważniejsze, jest w stu procentach bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

Przeznaczenie i skład

Aminoplon Nutrition Freshamino to środek, który jest przeznaczony dla wszystkich gatunków zwierząt gospodarczych. Idealnie nadaje się do każdego typu podłoża: ściółek, posadzek, rusztów oraz kratek. Preparat ten występuje w formie proszku i stanowi mieszankę naturalnych składników aktywnych (magnezu, bentonitu oraz olejków eterycznych), jednak nie kurzy się i nie drażni skóry.

Ekonomiczny zysk

Dezynfekowanie na sucho wpływa leczniczo na zwierzęta, co ma swoje odzwierciedlenie w portfelu hodowcy. Dzięki używaniu środków sanitarnych podnosi się odporność zwierząt na choroby, co ściśle wiąże się z mniejszymi kosztami ponoszonymi na leki i weterynarza. Skuteczność tego rodzaju działań wynika również z tego, że żadne mikroorganizmy nie są w stanie się na nią uodpornić, więc inwestycja w dezynfekcję na sucho to dobrze wydane pieniądze.

Dodaj komentarz